BAHCO HAKKINDA

Büyümesini yenilikçiliğe borçlu, lider el aletleri markasıyız.
Bahco, SNA Europe'un en önemli markasıdır. Ürünleri SNA Europe tarafından tasarlanan ve üretilen Bahco, el aletleri sektörü dahilinde uluslararası bir markadır. Boru anahtarı ve modern ayarlanabilir anahtar gibi yeniliklerle başlayan tarihçe, 1800'lü yılların sonunda İsveç'teki sanayi devrimine kadar uzanmaktadır. Ürün yelpazesi, o zamandan bugüne 14.000'i aşkın el aletini içinde barındıracak kadar genişlemiştir.

Göran Fredrik Göransson, 1886 yılında testere bıçakları üretmeye başladığında, bıçakların özel özelliklerini ve kalitesini anlatabilecek bir markaya ihtiyaç duyulduğu ortaya çıktı. Herkes balık kancalarının yalnızca en yüksek kalite çelikten, yani Bahco testerelerinin ve kesme aletlerinin dövüldüğü çelikten yapıldığını bildiğinden, markayı balık ve kancayla özdeşleştirme kararı alındı.

Bahco'nun ikonik marka logosu böyle doğdu; hiçbir harf, kelime veya karmaşık şekil yok, yalnızca dünya çapında herkesin anlayabileceği ve tanıyabileceği bir sembol. Balık ve kanca bugüne kadar kalitenin sembolü olmaya devam ediyor.

Bahco, en zorlu mesleklere yönelik olarak tasarlanmış Avrupa'nın önde gelen alet üreticisi olan SNA Europe Group'un bir markasıdır. SNA Europe, önde gelen markaları Bahco, Lindström ve Irimo aracılığıyla verimliliği artırmayı, maliyetleri düşürmeyi ve performansı en üst düzeyde tutmayı hedefleyerek endüstriyel zorluklara karşı doğru çözümler geliştiriyor. Birlikte takım pazarındaki en sağlam, kapsamlı ve güvenilir ürün portföyünü sunuyorlar.

Merkezi Fransa'da bulunan SNA Europe Grubu, 2005 yılında Bahco ve Eurotools'un birleşmesiyle kuruldu.